The Room – na żywo czyta Krystyna Czubówna

Oryginalny tytuł: The Room | Reżyseria: Tommy Wiseau | Produkcja: USA, 2003 | Czas: 99'
Występują: Tommy Wiseau, Juliette Danielle, Greg Sestero, piłka futbolowa

Po premierze książki The Disaster Artist autorstwa Grega Sestero i nakręconego na jej podstawie filmu, w którym w rolę Tommy’ego Wiseau wcielił się James Franco, The Room stał się prawdopodobnie najsłynniejszym złym filmem w historii kina i zrzucił z tronu legendarny Plan dziewięć z kosmosu Eda Wooda. To ciekawa odmiana, bo najgorsze filmy w historii kina reprezentują zazwyczaj gatunek science fiction lub horroru – to w nich najbardziej widać wszak niedostatki budżetowe i indolencję członków ekipy filmowej. The Room jest chlubnym wyjątkiem – opus magnum Tommy’ego Wiseau to bowiem obyczajowa opowieść o poczciwym bankierze zdradzanym przez ukochaną.

Choć sam opis fabuły sugeruje najbardziej przeciętny film obyczajowy świata, w The Room absolutnie nic nie jest normalne – fabuła i dialogi nie mają sensu, aktorzy nie wiedzą, co ze sobą zrobić, a sam Wiseau zachowuje się przed kamerą jak ćpun z innej planety. Do dziś zresztą nie wiadomo, gdzie reżyser, producent, scenarzysta i odtwórca głównej roli się urodził, ile ma lat i – przede wszystkim – skąd wytrzasnął sześć milionów dolarów, które złożyły się na budżet The Room.

Podczas Octopus Film Festival The Room na żywo przeczyta Krystyna Czubówna. W swojej karierze lektorskiej Krystyna Czubówna mierzyła się już z niedźwiedziami grizzly, tygrysami szablozębnymi, gigantycznymi wielorybami i najbardziej niebezpiecznymi stworzeniami na naszej planecie. Po raz pierwszy zmierzy się jednak z prawdziwym kosmitą. [Grzegorz Fortuna]

 

Pamiętajcie, żeby na seans zabrać ze sobą dużo plastikowych łyżek.

 

Data:

Godzina: 20:00

Miejsce:

Kategoria: Pokazy specjalne

Octopus Film Festiwal